Historie czytelników,  Trzeźwe życie

Śmierć bliskiej osoby zmieniła moje życie

Przedstawiam Wam historię Anety, która po śmierci mamy znalazła w sobie gotowość aby przestać pić i zmienić swoje życie.

Mam na imię Aneta i jestem alkoholiczką.

Moje picie na ostro zaczęło się jak miałam 23 lata.

Piłam dosłownie wszędzie i prawie wszystko.

Dzień w dzień. 

Kiedy zmarła moja MAMA (+2018r.) …

dopiero wtedy podjęłam decyzję o niepiciu. Jeszcze 2 miesiące po jej śmierci nadużywałam, po czym momentalnie przerwałam, utrzymując Abstynencję. W tym okresie czekałam na terapię zamkniętą. Po niedługim czasie oczekiwania dostałam się na pierwszą terapię, pięcio- tygodniową. W trakcie jej trwania uczęszczałam na spotkania AA. Na początku w ogóle nie byłam z nich zadowolona. Jednak z biegiem czasu regularnie i chętnie chodziłam na mityngi.

Po miesiącu poszłam na drugą terapię, także zamkniętą. Pojawił się wówczas pomysł aby pójść do szkoły, zdobyć wiedzę i podwyższyć swoje wykształcenie. Międzyczasie poszłam do legalnej pracy na umowę o pracę, bo uważałam że chcę i mogę fizycznie pracować.

Po paru miesiącach dostałam się na zajęcia dotyczące asertywności. Kiedy minął rok od podjęcia decyzji o niepiciu weszłam na PROGRAM 12 KROKÓW. Małymi Krokami pod okiem Sponsorki szłam wyżej i wyżej. Po ukończenia pracy na Programie przyszedł czas na MATURĘ. Napisałam i okazało się, że z dwóch przedmiotów nie zdałam. Wykorzystałam więc tak zwany plan B.

Poszłam do Szkoły Policealnej na kierunek masażysta.

Został mi jeszcze rok 🙂

Wspólnota AA bardzo dużo mi pomogła i dalej tak jest.

Niepiję 4 lata i uważam, że każda sytuacja jest po coś, żeby się z nią zmierzyć, a nie uciekać. Moje trzeźwienie nazywam Darem od Siły Wyższej.

Dla mnie te 4 lata to petarda.

Dziękuję WSZYSTKIM, których spotkałam na swojej drodze, że jesteście i mnie wspieracie.. Dziękuję Za zaufanie i wiarę.

Magiczny Czas ❤️”

Choć życie może się wydawać złe, zawsze można coś zrobić, aby odnieść sukces. Dopóki istnieje życie, jest nadzieja.
(Stephen Hawking)

Choć umysł może podsuwać różne myśli i obrazy – Pamiętaj, że Jest Rozwiązanie

Jest rozwiązanie

“Nasze historie pokazują w ogólnych zarysach jacy byliśmy, co się stało i jacy jesteśmy obecnie. Jeśli zdecydowałeś, że pragniesz tego co my mamy, i jesteś gotów uczynić wszystko, by to osiągnąć – wtedy jesteś przygotowany do postawienia pewnych kroków” (fragment V rozdziału Wielkiej Księgi AA “Jak to Działa”

Jeśli zastanawiasz się na czym polega Program 12 kroków, zapoznaj się z moim wcześniejszym wpisem https://www.przygodytrzezwejglowy.pl/program-12-krokow-w-wyjsciu-z-alkoholizmu/

a gdy do głowy przychodzą Ci myśli, że nie pójdziesz na żaden mityng, do tej bandy pijaków lub sekty, to przeczytaj, czym jest mityng AA i jak wyglądał u mnie https://www.przygodytrzezwejglowy.pl/co-to-jest-mityng-aa-i-jak-wyglada-spotkanie-z-alkoholikami/

“Pamiętaj, że mamy do czynienia z alkoholem – podstępnym, potężnym i przebiegłym! Bez pomocy to dla nas zbyt wiele” … ale jest rozwiązanie.

Aho, pozdrawiam Cię gdziekolwiek jesteś, cokolwiek myślisz i w jakim miejscu życia się znajdujesz. Przesyłam w Twoją stronę pozytywną energię, abyś wiedział, że nie jesteś sam 🙂

Udostępnij dalej, może w ten sposób komuś pomożesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *